Единствената най-добра стратегия за зеленчуци

Какъв съвет бихте дали на по-младите и неопитни овощари?

За прясна консумация основно се използват т.нар. китайско-японски сливи, но за съжаление в нашата страна климатичните условия не са подходящи за тях.

Актуално Политика и факти Министерство на земеделието, храните и горите

Овощарство – териториална структура Когато става въпрос за териториалната структура на овощарството в България, трябва да кажем, че на практика във всички части на страната е разпространено отглеждането на плодове. И все пак в някои райони произвежданите количества плодове са доста по-големи от тези в други.

- По какъв начин поддържате видовото разнообразие на овошките?

Разговор с проф. Димитър Домозетов – бивш директор на Института по овощарство в Кюстендил Масовата беритба на череши у нас е в...

Необходимо е да се извършват редовно прегледи и обследвания на културите и да се следи за появата и развитието на болестите и неприятелите.

Имаме инсталирана система за капково напояване, защото това е най-добрата възможност за един овощен разсадник. Позволява механизация на поливането.

Понякога използваме и други Овощарство подложки, които са с умерен или слаб растеж. Те са ин витро произведени и обеззаразени.

Оставени при естествени условия, от тези растения израстват по няколко стъбла, които образуват по-малки корони.

Органичната маса от културите за зелено торене се заорава.

Комитетът по наблюдение одобри второ изменение на Стратегическия план

както от умерено-континенталния климатичен пояс, така и някои субтропични култури - смокиня, киви, райска ябълка, маслина, нар и др.

В Югоизточния район е съсредоточено производството на праскови и череши, в Южния централен район – производството на круши, ябълки и сливи и джанки, а в Северния централен район се произвеждат традиционно кайсии.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *